Ürün Sepetinize Eklendi !

Mutlu Patilerin Adresi

KEDİ KUMLARI

47 Ürün Bulundu
KEDİ KUMLARI

Kedi Kumu Türleri

Kedi kumları genel olarak, topaklanmayan ve topaklanan çeşitlerin ahşap ve kağıt bazlı, silika ve kil esaslı türleri olmak üzere dükkanlarda üç tür şeklinde bulunmaktadır. Ahşap ve kâğıt bazlı kumlar çoğunlukla daha ucuz fiyatlı kum oluyor. Ağaçtan yapılmış olup sorumlu bir şekilde tedarik edilmeleri halinde sürdürülebilir bir seçenektir. Bazı yıkanabilir kedi kumu da bulunmaktadır. Bununla birlikte, yıkanan kedi kumu deniz canlılarına zarar veren toksoplazmozun yayılmasına neden olabileceğinden dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Genellikle bu tür kumlar topaklanmaz. Bu yüzden de yetersiz koku yönetimi özelliği sebebi ile kap kirlendikten sonra tüm kap değiştirilmelidir. Silika kedi kumu bir diğer tercih edilenlerdendir ve emici bir kimyasal maddeden yapılmıştır. Bu kum oldukça pahalı olabilir. Genellikle, patinin altında gevrek bir doku hissi yarattığı için kediniz için konforlu bir seçenek olmayabilir. Ama bazen bazı kediler, tamamen silika kum üzerine basmayı reddedebilir. Son olarak ise kil kedi kumudur. Topaklanmayan çeşitler de satılmaktadır. Pisletilmiş kedi kumu haftada en az bir kez değiştirmeniz gerekir. Patidelisi Online Petshop olarak size önerimiz, topaklanan kil, özellikle üstün kaliteye sahip bentonit kilidir.

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedi kumu nasıl kullanılır? Bu soru yeni kedi sahiplenenler müşterilerimiz tarafından sıkça sorulmaktadır. Öncelikle kedinizin yatağı ve temiz bir tuvaletin olduğu alanı belirlemelisiniz. Kedi tuvaletinizi kuytu ama kolaylık ile ulaşılabilir bir noktaya sabitleyin. Kediler genellikle oldukça hareketli yerlerde tuvaletlerinin olmasını tercih etmezler. Bu yüzden kedi tuvaletini sakin yere yerleştirmekte fayda var.  Eğer evinizde birden fazla kedi varsa ve imkanınız var ise iki tuvalet kullanın. Kedi tuvaleti sipariş vermek isterseniz patidelisi.com olarak kaliteli kedi tuvaleti ve uygun fiyatlı kedi tuvaleti seçeneklerini sizlere sunuyoruz.

Kedinizin tuvalet kabını 5 cm yükseklikte kedi kumu ile doldurunuz. Unutmayın ki, kedi kumunu dökerken aşırıya veya aza kaçmanız sizlere yarardan çok zarar sağlayacaktır. Kedi kumunu tam gerekli miktarda dökmelisiniz. Düzenli olarak kedi kumunda topaklaşan, katı ve pis alanları kedi kumu küreği yardımı ile temizleyin. Kediler çok temiz hayvanlardır. Bu kirli kum onların hiç hoşuna gitmeyecek ve tuvaletlerini yapamayacakları bir ortam olmuş olabilir.

Kedi kumu kaç günde bir değiştirilmeli?

Kedi kumu kaç günde bir değiştirilmeli? Kedi kumunun sıklıkla değiştirilmesinin yanı sıra kedi tuvaletinin de sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Kedinizin tuvalet alışkanlığına göre de 15 günde veya ayda 1 kez çamaşır suyu ile birlikte yıkayıp temiz kumla değiştirmenizi öneririz. Bir gözünüz kedinizin tuvalet kabında olmalıdır. Topaklandığında topak kumları almalısınız. Bunu rutin bir alışkanlığınız haline getirirseniz kediniz sağlıklı ve keyifli olur. Aynı zamanda da temiz bir ev ortamını sağlamış olursunuz.

 

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et